cs_CZ de_DE en_GB es_CU fr_FR hr_HR hu_HU hy_AM ka_GE pl_PL ro_RO ru_RU sk_SK uk_UA 

Ceny Paměti národa 2018

12/11/2018

Dne 17. listopadu 2018 převezmou v Národním divadle v přímém přenosu České televize, slovenské RTVS a Českého rozhlasu Ceny Paměti národa čtyři výjimečné osobnosti.

Ocenění letos získá protikomunistický odbojář a politický vězeň Jiří SvětlíkMilena Blatná, která pomáhala politickým vězňům v uranových dolech, bývalá politická vězeňkyně Helena Kociánová, která přišla den před propuštěním o nohu, když pomáhala spoluvězeňkyni, a přeživší holocaustu Marta Szilárdová, která zachránila život své sestře během pochodu smrti.

 

Laureáty Cen Paměti národa jako každý rok vybralo šest tisíc tzv. badatelů, kteří se registrovali jako uživatelé internetové Paměti národa. Mezi nimi převažují dokumentaristé, učitelé, studenti, žáci, novináři. Z užších nominací laureáty zvolili lidé z Klubu přátel Paměti národa a Kolegia Paměti národa - zhruba dva a půl tisíce podporovatelů Paměti národa z České republiky a Slovenska.  Paměť národa letos slaví desáté výročí svého fungování.

 

Letos organizuje Post Bellum Ceny Paměti národa už po deváté. Od roku 2010 bylo oceněno 38 osobností, mezi kterými převažují váleční veteráni, političtí vězni, odbojáři z války a komunismu, přeživší holocaustu, disidenti, perzekvovaní spisovatelé či představitelé undergroundu.

 

 

Více informací najdete na webu www.cenypametinaroda.cz.

 

 

Ceny Paměti národa 2018

Pořadatelé

Děkujeme za podporu všem partnerům:

Generální partneři

  • Jan Dobrovský a Petr Pudil

Hlavní partneři

Mediální partneři

Partneři

 

Klub přátel Paměti národa https://www.postbellum.cz/klub/

Kolegium Paměti národa http://kolegium.pametnaroda.cz/

 

ENTER RESEARCH ROOM

Login:Password:

Registration to research room

Lost password?


SET AS HOMEPAGE  | RSS  | CONTACTS  |  (c) 2000 - 2019 Post Bellum